aula i komisariat

Witam!
Która forma jest poprawna: w auli czy na auli, w komisariacie czy na komisariacie?
Rafał Kowalski
Zdecydowanie lepiej w auli niż na auli, lepiej też w komisariacie niż na komisariacie. O wyborze między konstrukcjami tego rodzaju pisaliśmy wiele razy. Proszę wybrać z archiwum poradni odpowiedzi zawierające wyrażenie na sali lub na fabryce (oba wyrażenia trzeba wpisać w cudzysłowie).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski