automatyka

Witam…
Mam pytanie związane z branżą, w jakiej ostatnio pracuję, czyli ze sprzedażą napędów do bram. Słowo napęd coraz częściej zastępowane jest słowem automat, a co za tym idzie, mówi się o automatyce… no właśnie – jakiej? Spotkałem już określenia: automatyka do bram, automatyka bramowa, automatyka bram. Która z tych form jest poprawna i czy w ogóle w takim kontekście uzasadnione jest użycie terminu "automatyka.
Pozdrawiam…
Automatyka to dział techniki, to także urządzenia automatyczne. W przykładach, które Pan przytoczył, wyraz ten został użyty w drugim z wymienionych znaczeń. Najlepszy jego schemat składniowy do automatyka do czegoś, na wzór urządzenia do czegoś, a zatem automatyka do bram.
Mirosław Bańko, PWN