barbarzyńca w spódnicy

Czy istnieje forma żeńska od słowa barbarzyńcabarbarzyńczyni?!
Dziękuję za wiele pożytecznych lekcji języka polskiego – serdecznie pozdrawiam,
Mest
Barbarzyńca nie ma formy żeńskiej – słowo to pochodzi z czasów, kiedy kobiety odgrywały tak małą rolę w życiu publicznym, że nie było ich nawet wśród barbarzyńców. Zamiast barbarzyńczyni można ewentualnie powiedzieć dzikuska bądź użyć nazwy opisowej, z użyciem takich określeń jak nieokrzesana, prymitywna, prostacka, okrutna, zbrodnicza. Wybór zależy od tego, w czym mianowicie przejawia się czyjeś barbarzyństwo.
Mirosław Bańko, PWN