basen i pływalnie

Nurtuje mnie pytanie, czy na pływalnię miejską składającą się z dwóch niecek możemy powiedzieć basen, czy powinniśmy mówić pływalnia? Nadmieniam, że jest ona kryta. Proszę o odpowiedź.
Basen to właśnie taka niecka, o której Pan pisze (są też inne baseny, np. gromadzące wodę na wypadek pożaru, ale te nas tu nie interesują). Pływalnia zaś to basen lub zespoół basenów z urządzeniami towarzyszącymi, choćby takimi jak szatnie. Potocznie (i całkiem poprawnie) mówimy nieraz „Idę na basen”, mając na myśli pływalnię (z jedną niecką lub więcej niż jedną). Gdyby zależało nam na większej precyzji, moglibyśmy powiedzieć „Idę na pływalnię”.
Mirosław Bańko, PWN