będę czytać czy będę czytała?

Szanowni Państwo,
zwracam się z następującym pytaniem: jak pisać/mówić: będę czytać czy będę czytała? Proszę o odpowiedź.
Z poważaniem
Aleksandra Adaśko
Kobiety częściej mówią będę czytać niż będę czytała, mężczyźni na odwrót – częściej będę czytał niż będę czytać. Oba warianty czasu przyszłego złożonego są poprawne, a dodać do nich można jeszcze dwa inne, z odwróconym szykiem: czytać będę i czytał(a) będę. Formy typu czytał(a) będę są jednak rzadkie i bywają nawet kwestionowane jako niepoprawne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski