bezdźwięczny sakwojaż

Mam pytanie, jak poprawnie wymawiać słowo sakwojaż. Większość ludzi z mojego otoczenia wymawia je [sagwojasz]. Warto dodać, że jeszcze parę lat temu myślałem, że ten wyraz pisze się przez g! Skoro jednak piszemy przez k, to powinniśmy wymawiać [sakfojasz]. Z drugiej strony jednak strony dziwnie brzmi ubezdźwięcznianie pierwszej głoski wyrazu wojaż, który jest częścią sakwojażu. Jak zatem poprawnie wymawiać ten wyraz?
Pozdrawiam serdecznie.
O tym, że wojaż jest częścią sakwojażu, wiedzą chyba tylko osoby znające język francuski. Pochodzenie słowa nie ma tu zresztą wpływu na jego wymowę. W polszczyźnie w po k wymawiamy bezdźwięcznie, np. [kfadrat], [kf'jaty] i podobnie [sakfojasz].
Mirosław Bańko