bezkontrowersyjny

Szanowni Państwo,
coraz częściej spotykam się z formą bezkontrowersyjny. Nie odnalazłam jej jednak w żadnych z dostępnych mi słowników ani w demonstracyjnej wersji Korpusu. Czy można uznać ją za formę poprawną, a jeśli tak, to na podstawie którego kryterium?
Słowo bezkontrowersyjny jest poprawnie zbudowane, por. bezideowy, bezgraniczny i in., ale wydaje się niepotrzebne, niczego nie wnosi w porównaniu z od dawna znanym przymiotnikiem niekontrowersyjny. Można je więc zdyskwalifikować na podstawie tzw. kryterium wystarczalności użycia.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski