bistropha

Witam!
Słownik ortograficzny języka polskiego T. Karpowicza notuje termin muzyczny bistropha, jednak nie podaje wyczerpujących informacji fleksyjnych – mianowicie: jak należy toż słowo odmieniać w miejscowniku liczby pojedynczej (bistrophie czy może bistrofie…)?
Dziękuję, pozdrawiam.
Pisałbym o bistrophie, ponieważ spolszczyć należy końcową spółgłoskę tematu fleksyjnego, gdy zachodzi wymiana głoskowa. Tu mamy wprawdzie wymianę [f : f'j], ze zmiękczeniem spółgłoski, ale tego rodzaju wymiany nie trzeba podkreślać w pisowni. Analogii, choć chyba niepełnej, dostarcza imię Sophia (zwłaszcza biernik: Sophię).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski