bławacić się

W jednym z tekstów Agnieszki Osieckiej, śpiewanym także przez Katarzynę Nosowską w piosence „Na całych jeziorach Ty”, pojawia się wyrażenie łzą się bławaci. Co to znaczy?? Nigdy wcześniej nie słyszałam, żeby ktoś używał tego wyrażenia, w Słowniku języka polskiego również nie znalazłam znaczenia słowa bławacić.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Bławacić się można kojarzyć z kolorem bławatnym (czyli błękitnym) i z bławatkami, których nazwa pochodzi od nazwy tego koloru. Dalsze dociekania mogą się odwoływać do symboliki kolorów lub po prostu do wrażeń, jakie ewokują poszczególne słowa (niewątpliwie bławatny to słowo bardziej „poetyckie”, tzn. niecodzienne, niż niebieski).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski