bliższe spojrzenie na gejostwo

Szanowni Państwo,
czy wyraz gejostwo istnieje w języku polskim? Jeżeli tak, czy można powiedzieć, że jest nacechowany neutralnie, czy też jego nacechowanie jest wyłącznie negatywne?
Ponadto, czy poprawnie powiemy bliższe spojrzenie (ang. closer look)? Czy lepiej zastąpić to uważniejszym spojrzeniem albo może przyjrzeniem się?
Z góry dziękuję.
Wyraz nie może być „nacechowany neutralnie”: jeżeli jest nacechowany (wszystko jedno jak), to nie jest neutralny.
Nie myślę, żeby gejostwo różniło się od geja pod względem nacechowania emocjonalnego lub stylistycznego. Dla mnie oba wyrazy są neutralne, ale jeśli ktoś widzi w nich jakieś nacechowanie, to pewnie w obu jednakowe.
Jeśli chodzi o bliższe spojrzenie, to jest to zwrot rozpowszechniony i nie ma powodu zastępować go innym z obawy, że jest niepoprawny. Podejrzewa go Pani o „angielskość”, ale słownik Doroszewskiego przypisuje słowu bliski znaczenie „dokładny, bardziej szczegółowy, sprecyzowany, wnikliwy” i podaje przykłady wystarczająco stare, by odrzucić tezę o angielskim rodowodzie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski