bluszczu, ale Bluszcza

Kontrowersje w gronie znajomych wzbudziła ostatnio forma dopełniacza tworzona od tytułu czasopisma Bluszcz. Słownik ortograficzny dopuszcza tylko formę bluszczu, ale w odniesieniu do nazwy rośliny. Czy ta reguła ma zastosowanie również w przypadku tytułu czasopisma? Przyznam, że moje odczucie się temu sprzeciwia. Czy mogę mu zaufać i prosić w kiosku o kolejny numer Bluszcza, a nie Bluszczu?
Serdecznie pozdrawiam,
Piotr
Ja też bym w kiosku prosił raczej o numer Bluszcza, na wszelki wypadek można jednak zapytać w redakcji, jak odmieniają (gdyby się Panu udało, będę wdzięczny za informację).
Bluszcz nie jest odosobnionym przykładem na to, że odmiana może zależeć od znaczenia. Podobna para to tłuszczu (substancji) i Tłuszcza (miasta).
Mirosław Bańko, PWN