bowiem to

Człowiek prostym słowem potrafi opisać większość, bowiem to mniejszość pozostaje zagadką czekającą na odkrycie, którym ciężarem dla większości jest ignorancja lecz dla mniejszości barierą codziennego życia. Czy w przypadku „bowiem to” powinna występować inna forma: ta mniejszość? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

W przywołanym wypowiedzeniu wyraz to po spójniku bowiem jest partykułą, która wzmacnia tenże spójnik. Zdanie jest pod tym względem utworzone poprawnie.

Adam Wolański