branża

Szanowni Państwo,
Czy słowo branża, użyte w celu opisania jakiejś gałęzi przemysłu (np. branża budowlana lub branża piekarska), to termin użyty poprawnie w tekście o charakterze popularno-naukowym? Spotkałem sie ostatnio z poglądem, że słowa tego nie należy już używać w ten sposób, jako że podział na branże w polskiej gospodarce zaniknął i obecnie należałoby je zastąpić np. gałęziami lub sektorami gospodarki.
Uprzjmie dziekuję za pomoc
Język ogólny nie poddaje się łatwo takim dyrektywom, jakiej przykład daje Pan w zakończeniu swojego maila. Z pewnością można dziś mówić o branży budowlanej, a nie tylko np. o sektorze budowlanym. Inna rzecz, że słowo branża, jak wynika z Narodowego Korpusu Języka Polskiego, jest używane głównie w prasie. Najlepiej, gdyby Pan sam zajrzał do korpusu, obejrzał przykładowe cytaty i sam się przekonał, jaka jest ich stylistyka.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski