budżet

Czy poprawna jest powszechnie używana fraza dochody budżetu państwa? Z definicji budżetu wynika raczej, że należałoby mówić dochody państwa lub wpływy do budżetu państwa.
W Google dochody budżetu państwa mają prawie 50000 wystąpień, co potwierdza Pani obserwację o powszechnym użyciu tej frazy. Jej rozpowszechnienie nie dziwi i nie jest sprzeczne z definicją budżetu. Słowo to oznacza nie tylko zestawienie wydatków, ale też zasoby pieniężne gospodarstwa domowego, przedsiębiorstwa lub państwa, zob. np. Wielki słownik wyrazów obcych PWN.
Mirosław Bańko, PWN