bungee

Dzień dobry.
Interesuje mnie etymologia i pisownia pojęcia bungee. Często dla skoków na linie spotyka się zamiennie nazwę bungy. Sam popularyzator skoków, Alan John Hackett, upiera się, że nazwę tego sportu ekstremalnego należy pisać przez Y, a nie przez EE. Która pisownia jest właściwa z uwagi na pochodzenie słowa?
Dziękuję i pozdrawiam.
Słownik oksfordzki (The New Oxford Dictionary of English) informuje, że bungee to słowo nieznanego pochodzenia, powstałe w latach 30. XX wieku i oznaczające najpierw elastyczny sznur, jakich używano do wznoszenia w powietrze szybowca. Słowa bungy w wymienionym słowniku w ogóle nie ma. Informacja ta, jak widać, nie wyczerpuje problemu, może tylko zachęcać do dalszych poszukiwań.
Mirosław Bańko, PWN