burmistrz, ale czego?

Witam,
która forma będzie prawidłowa: Burmistrz Miasta Halinów czy Burmistrz Halinowa?
Pierwsza konstrukcja brzmi oficjalnie, dodaje burmistrzowi powagi. Jeśli jest zgodna z oficjalną nazwą jego stanowiska, może być pisana wielkimi literami, por. par. 18.28 zasad pisowni w słowniku ortograficznym PWN. Drugą konstrukcję wypada pisać burmistrz Halinowa – z małym b.
Mirosław Bańko, PWN