burmistrz miasta Chełmży

Jaki jest poprawny zapis: Kandydat na „Burmistrza Miasta Chełmża” czy Kandydat na „Burmistrza Miasta Chełmży”?
Z poważaniem
Krzysztof Galus
Mówimy przeważnie burmistrz miasta Warszawy (Krakowa, Poznania, Łodzi…), więc jeśli Chełmża chce znaleźć się w towarzystwie dużych i znanych miast, niech się raczej odmienia: miasto Chełmża, miasta Chełmży itd. Użycie konstrukcji miasta Chełmża byłoby uzasadnione tylko wtedy, gdyby zachodziła realna obawa, że na podstawie formy dopełniacza czytelnik lub słuchacz nie odtworzy postaci mianownika.
Osobny problem z przytoczonymi przykładami dotyczy użycia w nich cudzysłowów i wielkich liter. Nie rozumiem, jaka jest ich funkcja. Można by wręcz pomyśleć, że tytuł ujęto w cudzysłów na znak, iż nie chodzi o prawdziwego burmistrza, tylko o kogoś, kto się ma tak nazywać. Dlatego proponuję zapis kandydat na burmistrza miasta Chełmży, ewentualnie kandydat na Burmistrza Miasta Chełmży (użycie wielkich liter można uzasadnić, powołując się na przepis o pisowni nazw jednoosobowych urzędów).
Mirosław Bańko