businesswoman

Witam,
jak najzgrabniej przetłumaczyć businesswoman? Czy można powiedzieć kobieta biznesu? Rozumiem, że istnieje w języku polskim słowo bizneswoman, ale wolałabym go uniknąć.
Można powiedzieć biznesmenka albo kobieta interesu. Wyrażenie kobieta biznesu jest nieco rzadsze i mniej tradycyjne, ale też spotykane, a czasem najlepsze, bo paralelne do innych, jakie łatwo utworzyć por. „(…) są tam i kobiety biznesu, i kultury, i polityki, i mediów” (Henryka Bochniarz, Jacek Santorski, Bądź sobą i wygraj: 10 podpowiedzi dla aktywnej kobiety).
Mirosław Bańko, PWN