butelka mleka i worek z piaskiem

Chciałbym dowiedzieć się, czy pisze się worek piasku czy worek z piaskiem? Akurat butelka mleka zamiast butelki z mlekiem jest dla mnie wiadoma (poprawnie jest, jak domniemam, butelka mleka).
Jest butelka mleka i butelka z mlekiem, podobnie jak worek piasku i worek z piaskiem. Proszę zwrócić uwagę, że butelkę mleka można wypić wcale nie z butelki, a worek piasku (czyli ilość, jaka mieści się w worku) można komuś przywieźć na taczkach, a nie w worku. Komuś, kto chce jasno wyrazić myśl, butelka z mlekiem i worek z piaskiem mogą sie czasem przydać.
„Poprawnie jest, jak domniemam…” – poprawnie byłoby jak domniemywam.
Mirosław Bańko, PWN