być w ciąży

Z kim się jest w ciąży? Jeżeli kobieta mówi „Byłam wtedy w ciąży z Antonim”, to należy rozumieć, że Antoni jest jej dzieckiem (wtedy: mającym się dopiero urodzić) czy tegoż dziecka ojcem? Czasem słyszy się takie wypowiedzi, kiedy z kontekstu wynika, że chodzi o dziecko, ale we mnie budzą one opory, nie wiem czy uzasadnione. Może przez konflikt (logiczny?) ze zwrotem zajść w ciążę z X, w którym ewidentnie już chodzi o sprawcę i tylko o sprawcę?
Przejrzałem w Korpusie Języka Polskiego PWN wszystkie wystąpienia zwrotów być w ciąży z oraz być w ciąży ze i znalazłem zarówno sformułowania typu „Byłam wtedy w ciąży z Joasią”, jak i sformułowania typu „Najlepszy dowód, że jestem w ciąży z tym oto panem”. Jedne i drugie występują jednakowo często.
Mirosław Bańko, PWN