być za kimś

Dzień dobry!
Chciałabym się dowiedzieć, czy poprawne jest wyrażenie być za kimś oznaczające czyjś pozytywny stosunek do kogoś, przyjaźń, miłość. Często słyszę to wyrażenie, ale podejrzewam, że jest to regionalizm. Pochodzę z okolic Łodzi. Z góry dziękuję za pomoc.
Mówi się raczej być za czymś. Pamiętam emocjonalny tytuł felietonu prof. Jana Miodka „Jestem za w międzyczasie”, w którym brał on w obronę częste, ale kontrowersyjne wyrażenie, do dziś nielubiane przez niektórych użytkowników polszczyzny.
Jeśli chodzi zaś o osoby, to funkcjonuje wyrażenie być z kimś o znaczeniu 'być czyimś zwolennikiem'. „Kto nie z nami, ten przeciw nam” – słyszy się czasem. Być za czymś i być z kimś znaczą to samo, ale różnią się łączliwością składniową.
Mirosław Bańko