bzowy

Jak należy użyc prawidłowej odmiany słowa bez (lilak) dla określenia zapachu bzu dla świeczek, która forma jest właściwa: bezowe świeczki czy bzowe świeczki? Zawsze słyszałam i mówiłam np. świeczki, mydło o zapachu kwiata bzu.
Dziękuję bardzo.
Przymiotnik od bez brzmi bzowy, można go znaleźć w słownikach. Do częstych to słowo nie należy, ale nie powinno nas dziwić, por. analogiczne pary dzień – dnia, dwudniowy (nie dwudzieniowy), ogień – ognia, ogniowy (nie ogieniowy), dworzec – dworca, dworcowy (nie dworzecowy), Janek – Janka, Jankowy (nie Janekowy).
Przy okazji proszę zwrócić uwagę, że mówimy o zapachu kwiatu bzu, nie kwiata bzu.
Mirosław Bańko, PWN