callee

Szanowni Państwo!
W języku angielskim istnieje słowo caller i jego druga strona – callee (aczkolwiek to drugie jest mniej rozpowszechnione, znalazłem je tylko na Wiktionary i w słowniku Merriam-Webster, internetowe słowniki angielsko-polskie go nie notują). Rozumiem, że polskim odpowiednikiem pierwszego jest dzwoniący, czy da się jednak utworzyć odpowiednik tego drugiego? Chodzi mi oczywiście o jedno słowo, gdyż opisowe wyjaśnienie można łatwo napisać.
Pozdrawiam,
Bartosz Piec
W ofertach operatorów telefonicznych używa się sformułowania: „rozmowa na koszt odbiorcy”. Polskim odpowiednikiem angielskiego callee mógłby być więc odbiorca. W niektórych kontekstach dobrym odpowiednikiem byłby także słuchacz.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski