cecha i właściwość

Proszę o wytłumaczenie różnicy w znaczeniu słów cecha i właściwość oraz podanie adekwatnych przykładów.
W podstawowym znaczeniu są to wyrazy synonimiczne, ale cecha ma szerszy zakres użycia. Mówimy np. o cechach charakteru i cechach narodowych, a nie możemy w tych połączeniach użyć słowa właściwość. Poza tym cecha to znak właściciela lub producenta umieszczany na niektórych wyrobach, np. ze złota, a właściwość to cecha czegoś, co jest właściwe (np. właściwość czyjegoś postępowania).
Mirosław Bańko