chcąc nie chcąc, taki jak

Witam. Czy we frazach typu chcąc_ nie chcąc oraz taki_ jak ten należy stawiać przecinki w zaznaczonych miejscach? Dziękuję i pozdrawiam Redakcję.
Zwrot chcąc nie chcąc jest frazeologizmem składającym się z dwu współrzędnych elementów, których nie powinniśmy oddzielać przecinkami.
W przypadku drugim proponuję następujące rozwiązanie: za podstawowy uznajemy zapis bez przecinka (i stosujemy go w razie wątpliwości), jeśli jednak chcemy porównanie uwydatnić, pomoże w tym oddzielenie obu członów, np. Kupię samochód taki jak ten; Kupię samochód taki, jak ten. Mówiąc, wyrazy przed przecinkiem i kropką wyróżnimy akcentem zdaniowym.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski