chiński Nowy Rok

Dzień dobry,
nurtuje mnie pytanie, czy Chińczycy obchodzą Nowy Rok, czy nowy rok?
Pozdrawiam!
Zasada 18.13 zasad pisowni w słownikach ortograficznych PWN stwierdza, że wielką literą piszemy „nazwy świąt i dni świątecznych”. W jej sformułowaniu nic nie wskazuje na to, aby święta chińskie miały podlegać innej zasadzie, mimo więc, że chiński Nowy Rok nie przypada 1 stycznia i że ma inną tradycję i inną symbolikę, jego nazwę wypada pisać tak samo jak nazwę naszego Nowego Roku.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski