chlać

Witam,
chciałabym się dowiedzieć, czy poprawnie mówimy chlejemy, czy mówimy chlamy.
Pozdrawiam
Dobre jest i chlamy, i chlejemy – to drugie na wzór czasownika lać („Chlejemy i lejemy”, do rymu). Wskazana oboczność rozciąga się na cały czas teraźniejszy: chlam lub chleję, chlasz lub chlejesz itd. Formy wymienione na pierwszym miejscu są częściej używane.
Chlać ma ponadto oboczne formy męskoosobowe w liczbie mnogiej czasu przeszłego: chlali lub chleli, chlaliśmy lub chleliśmy, chlaliście lub chleliście.
Tak samo jak chlać odmienia się w czasie przeszłym jeszcze kilka czasowników: siać, śmiać się, wiać, ziać, a także dziać się, przy czym ten ostatni w formach męskoosobowych jest używany z przedrostkiem, np. podziać się: „Gdzie oni się podziali?” (lub podzieli). Formy typu siali mają status ogólnopolskich, formy typu sieli są natomiast kwalifikowane jako regionalne. Pochodzą z gwar mazowieckich, ale znane są także poza Mazowszem.
Mirosław Bańko, PWN