chojraczka i jej synonimy

Czy istnieją jakieś żeńskie formy od śmiałek, chojrak? Czy może jakieś inne słowo podobne znaczeniowo, które posiadałoby zarówno męską, jak i żeńska formę?
Od chojrak mamy formę chojraczka, od śmiałek nie ryzykowałbym utworzenia formy żeńskiej. Wśród synonimów też nie znajduję wielu form swoiście żeńskich, bodaj tylko bohaterkę i przestarzałe już słowo heroina.
W ubóstwie form specyficznie żeńskich, służących określeniu odważnej kobiety, zdaje się odzwierciedlać znany skądindąd stereotyp, zgodnie z którym to mężczyźnie powinni cechować się odwagą, a kobietom przysługują zupełnie inne cechy.
Mirosław Bańko, PWN