chór z Istebnej

Zastanawia mnie pewna rzecz. W jednaj z gazet przeczytałam, że na koncercie wystąpi chór z Istebnej, natomiast inna gazeta podaje, że na zakończenie imprezy wystąpi chór z Istebny. Która forma jest właściwa?
To się zdarza, ponieważ nazwy niektórych miejscowości bywają odmieniane na dwa sposoby. Jeśli kierować się słownikami PWN, to należy Istebną odmieniać przymiotnikowo: do Istebnej, ku Istebnej, przez Istebną, między Istebną a Wisłą, w Istebnej. W oficjalnym portalu lokalnego urzędu gminy odmiana jest taka sama.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski