chrupki i frytki

Szanowni Państwo,
Dręczy mnie problem chrupek. Proszę mi powiedzieć, jak brzmi l.poj., M.: chrupek czy chrupka? A może chrupki występują tylko w liczbie mnogiej w obu rodzajach? Kiedyś podobny problem był z frytkami, które występowały jeszcze w słowniku Doroszewskiego tylko w l. mn. obu rodzajów; teraz w słowniku Markowskiego frytki występują w obu rodzajach w liczbie pojedynczej. Może z chrupkami jest podobnie?
Dziękuję.
Chrupki i frytki są rodzaju żeńskiego, ale zwykle występują w liczbie mnogiej. Mamy udokumentowane przykłady użycia żeńskiej frytki, nie mamy zaś ani jednego przykładu na męskiego frytka.
Mirosław Bańko