ci czy Ci?

Szanowni Panstwo,
ostatnio podczas pisania listu pojawił się pewien problem: czy pisząc sformułowania typu masz ci los, filmów ci u mnie dostatek, owo ci powinienem pisać wielką literą, czy też pełni ono tu inną funkcję?
Dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam
Tylko Ci odnoszone do adresata wypowiedzi piszemy ze względów grzecznościowych (lub religijnych, np. w modlitwie) wielką literą. Takie Ci jest oczywiście zaimkiem. W podanych przez Pana przykładach występuje natomiast partykułowe ci, które nie tylko nie odniosi się do adresata wypowiedzi, ale w ogóle nie ma referenta.
Przy okazji inna sprawa: zdanie „podczas pisania listu pojawił się pewien problem” brzmi tak, jakby to ów problem zajmował się pisaniem listu i pojawił się w trakcie pracy. Lepiej by było: „kiedy ostatnio pisałem list, pojawił się pewien problem”.
Mirosław Bańko, PWN