ci czy tobie?

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące formy zaimka osobowego Ci/Tobie. Kiedy powinno użyć się formy dłuższej? Czy w listach marketingowych, kiedy chcemy podkreślić zwrot do klienta, lepiej stosować Ci, czy Tobie, np. „Wskażemy Ci/Tobie najlepszą ofertę na rynku” itp.? Pozdrawiam.
Mam wrażenie, że forma tobie jest odbierana jako staranniejsza lub świadcząca o większym szacunku, stąd jej użycia w kontekstach, w których nie powinna być używana, np. „Wskażemy Tobie najlepszą ofertę na rynku”. Zdanie to można by zaakceptować tylko wtedy, gdyby intencją nadawcy było położyć akcent na zaimku, na przykład w celu wyrażenia kontrastu („Wskażemy ją Tobie i tylko Tobie, a innym nie”). Forma tobie występuje też oczywiście na początku zdania. W innych sytuacjach należy posłużyć się nieakcentowaną formą ci.
Taka sama różnica dotyczy par ciebie i cię oraz mnie i mi. Porównajmy:
Podoba mi się to, a TOBIE?
MNIE się to podoba, a TOBIE?
Podoba ci się to? MNIE nie.
TOBIE się to podoba? MNIE nie.

Wyrazy znajdujące się pod akcentem zdaniowym zostały wyróżnione wersalikami.
Mirosław Bańko, PWN