cieszyć się + na co

Czy zwrot „cieszyć się NA” jest poprawny? Mam wrażenie, że to anglicyzm (look forward to), ale niezwykle praktyczny do wyrażania radosnego oczekiwania na coś. Czy przyimek na razi purystów?

Przywołany w pytaniu czasownik tworzy w polszczyźnie właściwy dla normy wzorcowej schemat składniowy: {rzeczownik osobowy + cieszyć się + na co}, por. np. cieszyć się na czyjeś przyjście, na spotkanie, na wakacje, na czyjś widok, na wspólny wyjazd, na wyprawę, na zabawę.

Adam Wolański