co drugi dzień = co dwa dni

Dzień dobry,

chciałabym zapytać czy wyrażenia „co drugi dzień” oraz „co dwa dni” oznaczają to samo? Np. zażywam lek co drugi dzień czyli w poniedziałek, środę, piątek, niedzielę itd. Ale jeśli przyjmuję go co dwa dni oznacza schemat jak powyżej, czy między przyjęciem kolejnej dawki upływają dwa dni, czyli przyjmuję lek w schemacie poniedziałek — czwartek — niedziela. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tak, oba wyrażenia znaczą to samo. Jeśli mamy przyjmować lek co dwa dni o stałej porze, to np. gdy kurację zaczynamy w poniedziałek w samo południe, to w środę w południe, kiedy mamy przyjąć kolejną dawkę leku, upłyną równo dwa dni (dzień w zn. ‘okres 24 godzin, doba’).

Adam Wolański