co rok i co roku

Witam,
proszę o odpowiedź, kiedy piszemy co rok, a kiedy co roku, np. „Co rok w naszym mieście odbywa się impreza”.
Dziękuję bardzo:)
Co rok jest regularne, analogiczne do tworzonych doraźnie konstrukcji typu co noc, co piątek, co miesiąc. Nie wiadomo, czy w wyżej wymienionych przykładach rzeczowniki występują w mianowniku, czy w bierniku – może być i tak, i siak, por. co niedziela i co niedzielę.
Co roku nie jest regularne, zasługuje więc na zanotowanie w słowniku jako swego rodzaju związek frazeologiczny. Co więcej, jest dziesięciokrotnie częstsze niż co rok.
Różnic znaczeniowych między co rok a co roku nie znalazłem. Oczywiście nie chodzi tu o – stosunkowo rzadkie – użycia typu równie dobry co rok temu, w których co rok nie jest wymienne na co roku.
Mirosław Bańko, PWN