cofać się w rozwoju

Witam,
czy wyrażenie cofać się w rozwoju jest oksymoronem? Z punktu widzenia psychiatrii ma to chyba sens, ale jeśli mówimy np. o gospodarce kraju?
Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam.
Ciekawą kwestię Pan podniósł. Zwrot ten jest rozpowszechniony i nie ma sensu go kwestionować, natomiast jego budowa może prowokować do różnych domysłów. Czy rozwój jest jak film, który można puścić wstecz? A może jak rozwijany chodnik, który można z powrotem zwinąć?
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski