coś jest na rzeczy

Chciałem spytać o bardzo rozpowszechniony zwrot jest coś na rzeczy. Co on dokładnie oznacza i czy jest to w ogóle poprawne? W słowniku poprawnej polszczyzny nie znalazłem informacji na ten temat.
„Mówimy, że coś jest na rzeczy, jeśli przypuszczamy, że czyjeś postępowanie ma związek z daną sytuacją” (Inny słownik języka polskiego PWN, hasło rzecz). Zwrot ten często pojawia się w dialogach, i to wcale nie potocznych, np.: „TS: Światowe kino coraz częściej podkreśla wartości rodzinne. Czy czeka nas apoteoza wierności? AŻ: Coś jest na rzeczy, ale to na razie pochopne wnioski” (Twój Styl).
Jeśli słowniki poprawnej polszczyzny milczą na temat zwrotu coś jest na rzeczy, to może i lepiej: i tak za dużo mamy w polszczyźnie wyrazów, wyrażeń i zwrotów, które są w powszechnym użyciu, także wśród wykształconych Polaków, a w słownikach poprawnościowych figurują jako błędy językowe.
Mirosław Bańko, PWN