coś oferuje coś

Szanowni Państwo,
zastanawia mnie pojawiająca się niekiedy konstrukcja coś oferuje coś, np. „Hotel oferuje komfortowy wypoczynek”, „Siłownia oferuje porady trenera”. Czy tego typu formy możemy uznać za poprawne?
Z góry dziękuję za oopwiedź,
Ewelina P.
Oferuje zazwyczaj człowiek, ale wtórnie też instytucja, w której ludzie pracują, film lub książka, które są dziełem człowieka, także nasza poradnia językowa coś oferuje. Zdanie „Hotel oferuje komfortowy wypoczynek” jest trochę niefortunne, gdyż w pierwszej chwili nie wiadomo, gdzie jest w nim podmiot, a gdzie dopełnienie, czyli co jest przedmiotem oferty. W kontekście może to nie razić, a gdyby raziło, możemy tę samą myśl przekazać inaczej, np. „W naszym hotelu oferujemy komfortowy wypoczynek”. Drugie Pani zdanie wydaje mi się trochę pretensjonalne, ale skoro kancelaria może oferować porady prawne, to dlaczego siłownia miałaby być gorsza?
Mirosław Bańko, PWN