cudzysłów a nazwy własne

Witam,
interesuje mnie poprawność użycia cudzysłowu w odmienionej formie nazwy własnej. Czy poprawna jest forma: „LOT-u” czy „LOT”-u ? I jakie zasady polskiej pisowni ten problem rozwiązują?
Cudzysłów tu w ogóle nie jest potrzebny, co więcej – jest niepożądany. Skrótowce, a więc nazwy typu ONZ, PWN lub PAN, piszemy antykwą bez cudzysłowu, wyjątkowo kursywą (jak w tym zdaniu), gdy są przedmiotem uwagi. Cudzysłów, ogólnie biorąc, służy do ujmowania weń całych słów, a nie części słów, zatem z dwóch wymienionych przez Panią zapisów można by zaakceptować pierwszy, ale nie drugi.
Mirosław Bańko, PWN