cudzysłów w nazwach firmowych

Czy w nazwach pubów, barów i hoteli powinno się stosować cudzysłów, czy nie?
Dziękuję
A. Pawlikowska
Nazwy firmowe cudzysłowem wyróżniać można, ale nie jest to konieczne. Możemy pisać pub „Stary Młyn”, bar „Nad Potokiem”, hotel „Diament” lub pub Stary Młyn, bar Nad Potokiem, hotel Diament (wyrazy pub, bar, hotel i ich synonimy mogą być pisane wielkimi literami, jeśli stanowią integralną część wyrażenia).
Lepiej pisać bez cudzysłowu, bo funkcję wyróżniającą pełni wielka litera, a na ogół nie ma potrzeby stosowania dodatkowych wyróżnień.
Jan Grzenia