cudzysłów w nazwach własnych

Czy w nazwach złożonych z członu rodzajowego i indywidualnego ten ostatni należy zapisywać w cudzysłowie, czy bez niego, np. Klub Kolekcjonerów „Perełka” / Perełka, Oficyna Wydawnicza „Liber” / Liber?
Można użyć cudzysłowu w takim celu, ale nie jest to konieczne. Odpowiednia reguła w WSO PWN, mająca numer [446], zaczyna się od słów: „Cudzysłów może zostać użyty do wyodrębniania (…) nazw własnych instytucji lub obiektów, które występują na końcu wielowyrazowych nazw opisowych”. Po tym następują przykłady, m.in. Polskie Linie Lotnicze „Lot”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski