cyces = cycesy

Witam. Ozdobne frędzle na tałesie, czyli cycesy, odmieniają się w liczbie pojedynczej? W jednym słowniku spotykamy jedynie plurale tantum, a w innym podają formę cyces. Dziękuję za odpowiedź.
Grzesiek Mazur
Wielki słownik wyrazów obcych PWN (wyd. 2003) rozwiązuje ten problem następująco:
cyces nmos, ndm, blp lub cycesy -sów, nmos, blp

Potwierdzenie tego znajdujemy w literaturze: „Do modlitwy Wielkiego Dnia zakładali tałesy z cycesami (…)” (Polityka), „(…) a każdy miał na głowie maleńką czarną jarmułkę, na skroniach pejsy i u pasa ogonki cyces (…)” (B. Wojdowski, Chleb rzucony umarłym).
Mirosław Bańko, PWN