cyfryzacja, ucyfrowienie

Witam Państwa. Jak można jednym słowem nazwać rozpowszechnianie techniki cyfrowej, czy będzie to cyfracja, cyfryzacja, czy może coś innego? Drugie pytanie dotyczy poziomu nasycenia techniką cyfrową. Czy można powiedzieć, że „przekazy satelitarne zostały całkowicie ucyfrowione”?
Przesyłam serdeczności,
Jarek Gburczyk
Termin cyfryzacja jest używany od dłuższego czasu, wymienia go np. Nowy leksykon PWN z roku 1998, jako synonim podając digitalizację. Wprawdzie wyrazem tym nazywa się proces zamiany sygnału analogowego na cyfrowy, ale wtórne znaczenie ‘rozpowszechnianie techniki cyfrowej’ często pojawia się w tekstach, mówi się np. o cyfryzacji społeczeństwa.
Słowa ucyfrowić, ucyfrowienie (oraz zdigitalizować, zdigitalizowanie) także są już w użyciu, toteż bez przeszkód można ich używać.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski