cyt. za…

Czy w przypisach po wyrażeniu cyt. za powinniśmy postawić dwukropek?
Gdy cytowany fragment nie pochodzi bezpośrednio z oryginału lub przekładu, lecz został zaczerpnięty z innego źródła, stosuje się w przypisach oznaczenie: cyt. za… 'cytowane za…'. Zazwyczaj po tym oznaczeniu stawia się znak dwukropka, por.
15 N. E. Enkvist, Coherence, pseudo-coherence and non-coherence, Abo 1978, s. 110; cyt. za: Kognitywne podstawy języka i językoznawstwa, pod red. E. Tabakowskiej, Kraków 2001, s. 250.
Adam Wolański