cytat i wyimek

Szanowni Państwo,
czy między wyrazami cytat i wyimek jest jakaś różnica znaczeniowa? Można je stosować w pełni zamiennie?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Odosobnione przykłady w NKJP dotyczą wyimków, które nie są cytatami, ale można mieć wątpliwość, czy w ogóle mieszczą się w konwencjonalnym znaczeniu słowa wyimek. W zasadzie wyimek jest cytatem i na odwrót, przynajmniej dopóki, dopóty mówimy o znaczeniu referencyjnym (inaczej: desygnacyjnym) tych słów. Nie znaczy to jednak, że można ich używać zamiennie, różnią się przecież swoim pochodzeniem, budową, liczbą sylab, frekwencją, dystrybucją stylistyczną, znaczeniem konotacyjnym, zapewne także kolokacyjnym itd. Słów, które można by „stosować w pełni zamiennie”, moim zdaniem po prostu nie ma.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski