czarnokomediowy i głupawokomediowy

Szanowni Państwo,

chciałabym zapytać o pisownię przmiotnika utworzonego od słów „głupawa komedia”. Czy będzie to ta sama zasada co w przypadku przymiotnika czarnogiełdowy (od czarnej giełdy)? Czyli głupawokomediowy? I idąc tym tropem, czarnokomediowy (od czarnej komedii)?

Z wyrazami szacunku

B.B.

Przymiotniki złożone tego rodzaju tworzone są z użyciem interfiksu -o-. Przymiotniki, które składają się z członów nierównorzędnych znaczeniowo, tzn. takie, w których główne znaczenie zawarte jest w członie drugim, natomiast człon pierwszy określa bliżej to znaczenie, pisze się łącznie, tzn. czarnokomediowy (a nie: *czarno-komediowy), głupawokomediowy (a nie: * głupawo-komediowy).

Adam Wolański