czarowniczy

Jak utworzyć przymiotnik od rzeczownika czarownica? Czy w tym przypadku, chcąc użyć przymiotnika, powinniśmy powiedzieć, że miotła lub chatka czarownicy jest czarownicza? Czy istnieją rzeczowniki, od których nie należy lub nie powinniśmy tworzyć przymiotników?
— lumay, internauta
Nie od każdego rzeczownika tworzymy przymiotnik. W szczególności od nazw żeńskich na -ica, pochodnych od męskich, przymiotnik tworzy chyba tylko samica, por. samiczy. Wadą przymiotnika czarowniczy będzie jednak nie tylko to, że nie jest używany, ale i to, że może być błędnie odczytany jako pochodny od słowa czarownik, por. taterniktaterniczy, pustelnikpustelniczy i wiele innych.
Mirosław Bańko, PWN