czas teraźniejszy odniesiony do przyszłości

Szanowni Państwo,
wielokrotnie spotykam się z użyciem czasu teraźniejszego dla określenia czynności mającej nastąpić w przyszłości. Stało się to nagminne np. w programach telewizyjnych, kiedy prowadzący żegna się z widzami mówiąc: „Widzimy się jutro, jak zwykle o 18.00”, „Jesteśmy jutro na antenie od 7.00”. W kontaktach służbowych często słyszę: „Jestem jutro w biurze od 10.00”, „Jesteś jutro w pracy”? Proszę o wyjaśnienie czy ta forma jest poprawna.
Z poważaniem
Lesław Skwarski
Czas zwany teraźniejszym nie musi się odnosić do zdarzeń zachodzących w chwili, w której mówimy. Ma on też inne funkcje, do których należy w szczególności wskazywanie zdarzeń przyszłych. Nie w każdym zdaniu można bez zmiany sensu zamienić czas przyszły na teraźniejszy, ale przykłady zacytowane w pytaniu są poprawne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski