czas teraźniejszy

Dzień dobry.
Jak będzie wyglądać forma teraźniejsza od wyrażenia przetrwać? Chodzi mi o np. takie zdanie: „Drużyna przetrwała wszystkie ataki”. Myślałem o słowie przetrwuje, ale takiego słowa nie ma.
Pozdrawiam
Nie ma, gdyż czasowniki dokonane – a do takich należy przetrwać – nie mają czasu teraźniejszego. O drużynie, które przetrwała wszystkie ataki, można powiedzieć – jeśli mecz się jeszcze nie skończył – że dzielnie trwa.
Mirosław Bańko, PWN