czołżek

Szanowni Państwo,
czy z każdego rzeczownika można zrobić zdrobnienie? Pytanie to powstało w mojej głowie, gdy zastanawiałem się nad zdrobnieniem od bardzo powszechnego rzeczownika pospolitego czołg. Czy w przypadku małego czołgu powinniśmy mówić o czołżku (analogicznie do drąg – drążek)?
Jeśli chodzi Panu o to, aby wykazać słabość (a może siłę!) polskiego słowotwórstwa, to czołżek jest dobrym przykładem. Jeżeli jednak chodzi o nazwanie małego czołgu, to właściwym słowem jest tankietka.
Mirosław Bańko, PWN